Akbank Kredi Kartı İşsizlik Sigortası müşterilerine neler sunuyor?

Kredi kartı işsizlik sigortası ile sadece harcadığınız kadar prim ödersiniz. Kartınızı kullanmadığınız ve harcamanızın olmadığı durumlarda prim ödemezsiniz. Üstelik tek bir talimat ile tüm Akbank kredi kartlarını teminat altına almış olursunuz.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası’nın teminatı; kredi kartı ekstre tutarı ile bekleyen ve ötelenen taksitlerin toplamına eşittir. Her bir Akbank kredi kartı için aylık azami 10.000 TL teminat bulunur.*

Sigorta Primi
Her aya ait kredi kartı borcunun %1’i aynı ayın kredi kartı ekstresine sigorta primi olarak yansıtılır.

İstek Dışı İşsizlik Teminatı
Bu teminat sadece özel sektör bordrolu çalışanlar için geçerlidir. Sigorta başlangıç tarihinden itibaren geçerli 90 günlük muafiyet süresi sonrasında teminat işlerlik kazanır. Muafiyet süresi sonrasında, istek dışı işsizlik halinin gerçekleşmesi durumunda, 30 günlük bekleme süresinin tamamlanması şartıyla kredi kartının son ekstresine ait teminat tutarı ödenir.

Geçici Maluliyet Teminatı
Bu teminat sadece serbest meslek sahibi olarak faaliyet gösterenler veya devlet memurları için geçerlidir. Sigorta başlangıç tarihinden itibaren geçerli 90 günlük muafiyet süresi sonrasında teminat işlerlik kazanır. Muafiyet süresi sonrasında, 30 günden uzun süren hastalık veya kaza sonucu geçici maluliyetin oluşması durumunda kredi kartının son ekstresine ait teminat tutarı ödenir.

Hastaneye Yatırılma Teminatı
Bu teminat sadece, bir sosyal güvenlik sisteminden erken emekli olmakla birlikte bordrolu çalışmayı sürdürenler için geçerlidir. Sigorta başlangıç tarihinden itibaren geçerli 90 günlük muafiyet süresi sonrasında teminat işlerlik kazanır. Muafiyet süresi sonrasında, 30 günden uzun süren hastanede yatırılma halinin oluşması durumunda kredi kartının son ekstresine ait teminat tutarı ödenir.

Teminatı Kullanma Detayları

  • Son 6 aydır kesintisiz olarak mevcut işyerinde çalışıyor olunması
  • Sigorta başlangıç tarihinden itibaren 90 gün muafiyet süresinin geçmesi
  • Riskin gerçekleşmesi durumunda her bir teminat için aralıksız 30 günlük bekleme süresinin tamamlanmış olması gerekmektedir.

* Daha önceki aylardan devreden asgari kredi kartı ödeme tutarları ve bunlara bağlı ceza ve faizler istisna kapsamındadır. Bu tutarlar için 50 TL ek teminat söz konusudur.

Kredi Kartı İşsizlik Sigortası’na nasıl sahip olabilirsiniz?

Ürüne sahip olmak için 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz.

Kaynak: akbank.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir