ShopByAmex`den aldığım ürünleri kargo maliyetini düşürmek için daha küçük paketlere koymanızı isteyebilir miyim?

Evet. Paketlerinizi istediğiniz takdirde en az kargo maliyeti için yeniden paketleyebiliriz. Böylece gereksiz büyük paketleme için ekstra kargo ücreti ödemezsiniz. Ayrıca yeniden paketleme isteyerek farklı paketlerdeki ürünlerinizi birleştirebilirsiniz.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex ile alışveriş de Amerika adresimi her sipariş için yeniden almam mı gerekiyor?

Siparişlerinizi tek tek kontrol edebilmeniz ve size paketlerinizle ilgili detaylı bilgi verebilmemiz için yapacağınız her alışverişten önce ‘Yeni Alışverişim’ linkine tıklayarak yeni bir kayıt oluşturmanızı öneriyoruz. ShopByAmex’te ‘Beklediğim Paketler’ bölümünde paketlerinizi Amerika adresinize ulaşıncaya kadar da takip edebileceksiniz.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex`le Amerika`dan neler sipariş edebilirim?

ShopByAmex`le, kitaptan DVD`ye, giyim eşyalarından elektronik cihazlara kadar her türlü ürünü evinize getirtebilirsiniz. Kargo maliyetlerini düşürmek için siparişlerinizi birleştirebilir, arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız alışverişinizi toplu halde gönderebilirsiniz.

ShopByAmex aracılığıyla, kimyasal malzemeler, silah, patlayıcı maddeler, nakit para, döviz, çek, senet, mücevher ve tekrar satılmak üzere ticari nitelikte ürünler ve Gümrük Müsteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeyle yapılan kısıtlamalar neticesinde tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, gıda ürünleri, cep telefonları, takviye edici gıdalar, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünleri gönderilememektedir. Ayrıca uluslararası kargo kurallarında 2010 yılının Aralık ayında yapılan değişiklikler nedeniyle 500 gramdan daha ağır olan yazıcı kartuşları ve tonerler de ShopByAmex aracılığıyla gönderilemez.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex`den aldığım ürünler gümrükten nasıl geçecek?

Değeri 75 Euro’nun altında olan ve aynı üründen 3 adet ve daha fazla olmayan siparişleriniz gümrüğe girmez. Gümrüğe giren paketleriniz için gümrük işlemlerini siz yapabilir, ya da taşıyıcı partnerimizden gümrük işlemlerinizi yapmak üzere gümrük komisyonculuğu hizmeti alabilirsiniz. Bu konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın adresinden ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex`den satın aldığım ürünleri geri gönderebilir miyim?

Ürün iade ve değişimleri için ürünü satın aldığınız siteyle irtibata geçin. Yapacağınız yazışmalar ve değişimi yapılan ürünlerinizin gönderilmesi için bizden almış olduğunuz Amerika adresinizi kullanabilirsiniz. Ürün değişimi ve iadeler tamamen alışveriş yaptığınız siteyle sizin aranızda olup, ShopByAmex bu tür durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir ancak satın aldığınız ürünü herhangi bir nedenle iade etmek isterseniz size yardımcı olabiliriz. Paketiniz adresinizden teslim alınıp Amerika adresinize uygun kargo ücretleriyle yönlendirilir ve Amerika ofisimiz paketinizi satıcınıza ürünün faturası ve varsa iade etiketleriyle birlikte kargo yoluyla iade eder. Paketinizle birlikte gelen faturaların kopyaları 1 ay süreyle Amerika ofisimiz tarafından saklanmaktadır. İade etmek istediğiniz ürünlerle ilgili 0212 347 0704 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex ile Amerika’dan siparişimi verdim. Firma siparişimi iptal etti, ne yapabilirim?

Siparişlerinizde teslimat adresi (Shipping address) olarak Amerikadaniste.com’dan aldığınız Amerika adresinizi, fatura adresi (Billing address) olarak da kullandığınız kredi kartınızın ekstre adresini kullanmanız gerekmektedir. Bazı firmalar ödemede kullandığınız kredi kartınızın ekstre adresini teyit etmek istedikleri için siparişinizi iptal edebilir ya da sizinle daha fazla bilgi edinmek için irtibata geçebilir. Bu firmalara kredi kartınızın ekstrelerinin geldiği Türkiye’deki adresinizi verebilirsiniz. Bazı firmalar kredi kartınızı aldığınız bankanın telefon numarasını da isteyebilir. Firmalar sizden alacakları telefon numarasıyla bankanızı arayıp siparişinizin tutarı için bankanızdan telefonda otorizasyon isteyecektir. Otorizasyon işlemini tamamladıktan sonra firmalar siparişlerinizi onaylayacaktır. Bunun gibi sorunlarla karşılaşırsanız ShopByAmex Çağrı Merkezi’nden de yardım alabilirsiniz. ShopByAmex Çağrı Merkezi’ne 0212 347 0704 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex`de bazı siteler Türk Bankaları Kredi Kartlarını kabul etmiyor, ne yapabilirim?

Birçok alışveriş sitesi kredi kartının kayıtlı olduğu adresle, gönderi adresinin aynı olmasını istemektedir. Kredi kartınızı almış olduğunuz bankanın internet sitesinden ya da telefon ederek, kredi kartı adresinizi bizden almış olduğunuz adresle değiştirerek Türk Bankaları Kredi Kartlarını kullanabilirsiniz. Değişiklik işlemi Garanti Bankası kartları için internet şubesinden yapılabilmektedir.

Önemli uyarı: Alışverişiniz bittikten sonra kredi kartı adresinizi tekrar Türkiye adresinize değiştirmeyi unutmayınız. Aksi takdirde, hesap ekstresi, bankanızdan gelen yazışmalar Amerika adresinize gelecektir.

Kaynak: shopbyamex.com


ShopByAmex ile Türk Bankaları’nın kredi kartlarını kabul etmeyen sitelerden nasıl alışveriş yapabilirim?

Türk Bankaları’nın kredi kartlarını kabul etmeyen sitelerden alışveriş yapmak ya da herhangi bir nedenle ödemesini yapamadığınız siparişlerinizi tamamlamak için “Benim İçin Al” servisini kullanabilirsiniz. Bu servisle siparişlerinizi sizin için ShopByAmex Alışveriş Uzmanları satın alıyor. İstediğiniz ürünleri kişisel menünüzdeki “Benim İçin Al” linkini kullanarak ulaşabileceğiniz “Benim İçin Al” sayfasında bize iletebilir, siparişinizin ödemesini kredi kartınızla yine bu sayfadan yapabilirsiniz.

Kaynak: shopbyamex.com