BlueStacks kurulumu nasıl yapılır?

BlueStacks

Android işletim sisteminde yer alan oyun ve uygulamaları bilgisayarınızda kullanmanızı sağlayan BlueStacks kurulumu oldukça basittir. Başlangıçta programı kurabilmek için bilgisayarınızın program gereksinimlerini sağlayıp sağlamadığına bakmanız gerekmektedir.

BlueStacks kurulumu yapmak için öncelikle bilgisayarınıza programı indiriyorsunuz. Ardından programı açıyorsunuz ve kurulumu başlatmak için gereken onaylamaları yapıyorsunuz. Açılan pencerelerde yapmanız gerekenler Türkçe olarak sunuluyor. Onaylamalardan sonra birkaç dakika içerisinde BlueStacks programınız kurulmaya başlanıyor. Kurulum tamamlandıktan sonra sizden bir google hesabı isteniyor. Eğer hali hazırda kullandığınız bir Google hesabınız var ise bunu programa tanımlayabilirsiniz. Bazı durumlarda Google doğrulama isteyebilir. Bunu internet üzerinden rahatlıkla yapabilirsiniz. Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra programı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Program içerisinde istediğiniz uygulama ve oyunları seçerek bilgisayara yükleme yapıp hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

BlueStacks kurulumu nasıl yapılır sorularınızın cevabını bulabildiğinizi umuyoruz. Yapmanız gereken sadece programı bilgisayarınıza indirmek ve bir Google hesabı sahibi olmanız. Yeni bir Google hesabı alarak da bu işlemi yapabilirsiniz. Gerekli tüm detayları program içerisinde bularak bilgisayarınıza BlueStacks kurulumu yapabilirsiniz.

Kaynak: bilgiustam.com


BlueStacks nedir, nasıl kaldırılır?

BlueStacks

BlueStacks nedir öncelikle bunu açıklamamızda fayda var. BlueStacks, Android tabanlı uygulama ve oyunları bilgisayarınızda kullanma imkanı sağlayan bir yazılımdır. Bilgisayarınız üzerinden Android işletim sistemine ait tüm uygulama ve oyunları bu program sayesinde kullanabilirsiniz. Bilgisayarınıza kurduğunuz bu programı daha sonra kaldırmak isteyebilirsiniz.

BlueStacks nasıl kaldırılır sorularını araştıran kişiler için bu işlem oldukça basit fakat çok nadir sorun çıkabilmektedir. Normal kullandığınız programları kaldırmak istediğinizde bilgisayarınızın programlar ve özellikleri sekmesini denetim masasından açarak listelenen programlarınız arasından seçip kaldır butonuna tıkladığınızda istemediğiniz programları bu şekilde kaldırabiliyoruz. Aynı işlemi BlueStacks için de gerçekleştirerek bilgisayarınızdan rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Bilgisayarınızın denetim masasından bilgisayarınızda yüklü olan programları tek bir ekranda gösteren programlar ve özellikleri sekmesini tıklıyorsunuz. Ardından bilgisayarda bulunan programlar sıralanıyor. Açılan pencerede BlueStack App Player ile BlueStacks Notification Center öğelerini seçip kaldır dediğinizde birkaç soru penceresi ile karşılaşabilirsiniz. Bunları onayladıktan sonra programın kaldırılması işlemine geçilir.

BlueStacks programı bu şekilde kaldırıldıktan sonra kontrol etmek için C sürücünüzden arama yaparak burada kalan dosya var ise bunları da silip programı tamamen bilgisayarınızdan kaldırmış olacaksınız.

Kaynak: bilgiustam.com


Shazam nedir ?

SHAZAM

Shazam dinlerken ismini hatırlayamadığımız çalan şarkıyı bulma yani müzikten şarkı bulma programı. Shazam android, iphone, BlackBerry gibi bir çok işletim sisteminde sorunsuz çalışmaktadır. Shazam uygulaması dünya çapında 50 milyondan fazla indirilmiştir.

Kaynak: ekonometre.net


Android’e Flappy Bird nasıl indirilir?

Flappy Bird

Kısa zaman önce onunla yatıp onunla kalktığımız, saç baş yoldurmasına karşın oynamadan duramadığımız Flappy Bird ile tanıştık. Parodi oyunları yapıldı, insanlar sosyal sayfalarında oyun konusunda milyonlarca içerik yarattılar, Flappy Bird yüklü olan akıllı telefonlar fahiş fiyatlardan satışa çıktı.

Lakin ne olduysa oyun geliştiricisi Dong Nguyen acayip bir karar vererek oyunu uygulama mağazalarından bir anda kaldırdı. Dong oyunun bu kadar bağımlılık yapıcı olmasından üzüntü duyduğunu belirterek böyle bir adım attığını, oyunu ilerleyen zamanlarda tekrardan yayınlayacağını duyurdu.

Henüz Flappy Bird’ü yüklemeyenler veya bir anlık sinirle telefonlarından silenler heyecan ve sabırla Dong Nguyen’den gelecek bu haberi beklerken o sözünü tuttu. Lakin gene de bir çok kişiyi mutlu edemedi. Sebebi ise gözümüzde tüten Flappy Bird’ün beklediğimiz gibi mobile değil de Amazon Fire TV’ye gelmiş olması.

Nguyen’in çok kullanıcısı olmayan Amazon Fire TV’yi tercih etmesi kafaları karıştırırken, biz en azından android kullanıcıları için ne yapabiliriz derdine düştük ve sizin için oyunun yükleme dosyasını kendi alanımıza yükledik isteyen herkes aşağıdaki linke tıklayarak oyunu android işletim sistemli telefonuna kurabilir, sorunsuzca oynayabilir. Keyifli oyunlar dileriz.

Flappy Bird indir

 


Uçuş modu nedir?

Uçuş sırasında genellikle telefonunuzdaki bağlantıyı kapatmanız istenir. Uçuş Modu; telefonunuzdaki şebeke bağlantısı, Wi-Fi, FM radyo, Bluetooth ve yakın alan iletişimi (NFC) paylaşımını aynı anda kapatmanızı sağlayan ayardır. Böylece, şebeke bağlantısı gerektirmeyen diğer uygulamaları (telefonunuzda müzik dinlemenize veya video izlemenize olanak veren diğer uygulamalar da dahil) kullanabilirsiniz.

Uçuş modundayken Wi-Fi, FM radyo, Bluetooth ve NFC paylaşımını ayrı ayrı açabilirsiniz. Uçuş modunu kapatana kadar şebeke bağlantısı kapalı kalır.

Kaynak: windowsphone.com


Bir telefona yüklenmiş olan Enpara Cep Şubesi’ni birden fazla kullanıcı kullanabilir mi?

Evet, bir telefona yüklenmiş olan Enpara.com Cep Şubesi uygulamasını birden fazla kullanıcı kullanabilir. Ancak her kullanıcı değişikliğinde bir önceki kullanıcının tanımları silinir ve yeni kullanıcının giriş sırasında Enpara.com’da kayıtlı cep telefonu numarasına SMS ile gönderilen güvenlik kodunu girmesi gerekir.

Kaynak: finansbank.enpara.com


Akbank Direkt Mobil uygulaması kimler kullanabilir?

  • IOS 4.1 ve üstü işletim sistemli bir iPhone kullanan
  • Android 2.1 ve üstü işletim sistemine sahip bir telefon kullanan veya Win 8 İşletim sistemli bir mobil cihaz kullanan
  • Akbank Şifre Telefonu ve Akbank Direkt şifresi olan veya herhangi bir Akbank kredi kartı kullanan tüm müşterilerimiz Akbank Direkt Mobil uygulamasını kullanabilir.

Kaynak: akbank.com