Kargomu teslim alma esnasında kontrol edebilir miyim?

Kargonuzu, kuryemizden imza karşılığı teslim aldıktan sonra açarak kontrol edebilirsiniz. Kargo ambalajında gözle görülür bir problem olmadığı sürece teslim alma işlemi yapılmadan kargolar açılamaz. Kargonuzu imza karşılığı teslim aldıktan sonra kuryemiz eşliğinde içeriğini kontrol edebilir, herhangi bir hasar durumunda “kargo durum tespit tutanağı” tutularak gerekli yasal işlemlerin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: araskargo.com.tr


Gönderim yapabileceğim en yakın şubeyi nasıl belirleyebilirim?

1.Web Sitemiz Üzerinden: http://www.araskargo.com.tr/ ana sayfası üzerinde yer alan “En Yakın Şube” bölümüne adres bilgilerinizi girerek size en yakın şubeyi belirleyebilirsiniz.
2.Mobil Uygulamalar ile: Cep telefonunuza veya tablet bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Aras Kargo mobil uygulaması ile adres bilgilerinizi girerek veya GPS üzerinden konumunuzu belirleyerek, size en yakın şube bilgilerine ve yol tarifine ulaşabilirsiniz.
3.Çağrı Merkezi Aracılığıyla: 4442552 Çağrı Merkezimizi arayarak gönderim yapabileceğiniz en yakın şubeyi öğrenebilirsiniz.

Kaynak: araskargo.com.tr


Kargomun nerede olduğunu nasıl öğrenebilirim?

1.Web Sitemiz Üzerinden: http://www.araskargo.com.tr/ adresi üzerinden kargo takip numarası ile sorgulama yapabilir, kargonuzun nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.
2.Mobil Uygulamalar ile: Cep telefonunuza veya tablet bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebileceğiniz Aras Kargo mobil uygulaması sayesinde kargo takip numaranız ile kargonuzun son durumunu sorgulayabilirsiniz.
3.SMS ile: Göndericiye SMS, Sevk SMS ve Alıcıya SMS hizmetlerimiz sayesinde kargonuzun hareketlerini cep telefonunuz aracılığı ile takip edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, kargo gönderimi sırasında şube personelimize göndericinin alıcıya ait cep telefonu numarasını vererek SMS hizmetimizden yararlanmak istediğinizi söylemek olacaktır.
4.Çağrı Merkezi Aracılığıyla: 4442552 Çağrı Merkezimizi arayarak kargonuzun durumunu öğrenebilirsiniz.

Kaynak: araskargo.com.tr


Kargomu nasıl paketlemeliyim?

Göndereceğiniz kargonun ambalajını, taşımaya elverişli ve güvenli bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir. Şube görevlimiz ya da kuryemiz kargonuzu kabul standartlarına göre değerlendirerek, teslim alacaktır. Ambalaj ihtiyacınız için Paketleme çözümlerimiz ile farklı ebat ve amaçlarla size sunduğumuz ambalaj alternatiflerimizden de faydalanabilirsiniz. Nanobox, Minibox, Midibox, Maxibox, Megabox olmak üzere sizler için beş farklı ebatta hazırladığımız kutu ve kolilerimizle pratik çözümler sunuyoruz. Gönderinizin kırılıp ezilmesini önlemek için hava kabarcıklı zarflarımızı kullanabilir, kırışıp buruşmadan göndermek istediğiniz basılı malzeme ve dokumalarınız için iki ebatta sunduğumuz Mini ve Maxi Rulo’larımızdan faydalanabilirsiniz. Kırılmasından ya da hasar görmesinden endişe ettiğiniz hassas gönderileriniz için de koli içerisinde göndereceğiniz ürünün şeklini alarak, etrafını tamamen dolduran ve sabitleyen, hasar görme ihtimalini sıfıra indiren, Saran Paket ürünümüzü tercih edebilirsiniz.

Kaynak: araskargo.com.tr


Ürünlerimi internet üzerinden satmak istiyorum. Hem teslimatını hem de tahsilâtını yaptırabileceğim bir hizmet var mıdır?

Siparişlerin teslimi sırasında kapıda ödeme kolaylığı sağlayan Aras Tahsilatlı ile sattığınız ürünün müşteriye teslimi, ürün bedelinin müşteriden tahsilâtı ve banka hesabınıza transferi tamamen Aras Kargo güvencesinde. Üstelik bu hizmetle müşteriniz, teslim anında ister nakit, isterse kredi kartı ile ödeme yapabilir. Aras Tahsilâtlı hizmetimizden ticari unvana sahip sözleşmeli tüm müşterilerimiz yararlanabilir. ArasTahsilâtlı hizmetimizden yararlanmak ve detaylı bilgi almak için aşağıdaki linki tıklayarak ekrana gelen formu doldurmanız yeterlidir. En kısa zamanda satış temsilcilerimiz sizi arayarak randevu talebinde bulunacaklardır.

Kaynak: araskargo.com.tr


Yurt dışına kargo gönderebilir miyim?

Aras Yurt Dışı Hizmetimiz ile dünya çapında kendisini kanıtlamış çözüm ortaklarımız ile oluşturduğumuz işbirliği sayesinde, kargo gönderilerinizi dünyanın her yerine sizin tercihinize göre kapıdan kapıya, “Standart, Ekspres, Hava Kargo ve Karayolı” hizmet seçenekleri ile teslim ediyoruz.Uluslararası doküman ve numune taşımacılığının yanı sıra ithalat ve ihracat amaçlı gönderilerinizin nakliyesinde de size uygun hizmet ve çözümler üretiyoruz.

Kaynak: araskargo.com.tr


Kargom aynı gün içinde teslim olabilir mi?

Aynı gün içinde alıcısına ulaştırmak istediğiniz 10 kg/ds’ye kadar olan acil gönderileriniz için Aras Güniçi hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Türkiye geneli tüm illerde, şehiriçi acil kargo gönderileriniz için geçerli olan bu ürünümüzde ulaşım süresi uygun olan şehirlerarası kargo gönderilerinizi de aynı gün alıcısına ulaştırıyoruz. Tek yapmanız gereken kargonuzu en geç saat 11.00’a kadar şubemize teslim etmiş olmanızdır. Gönderiniz teslim edildiğinde “Kargonuz Teslim” SMS bilgisini de ücretsiz olarak cep telefonunuza iletiyoruz.

Kaynak: araskargo.com.tr


Kargom en erken kaçta teslim edilebilir?

Ertesi sabah erken teslim edilmesi gereken acil gönderileriniz için Aras Günaydın hizmetimizi tercih edebilirisiniz. Sektörde saat taahhütlü tek hizmet olan “Aras Günaydın” hizmetimiz ile şehir içi ve şehirlerarası gönderilerinizi ertesi sabah en geç saat 10:00’a kadar alıcısına teslim ediyor, teslim bilgisini kısa mesajla cep telefonunuza ücretsiz olarak gönderiyoruz. Teslimat süresi 24 saat olan illerimize hizmet veren Aras Günaydın 20 kg/ds’yi aşmayan gönderileriniz için geçerlidir.

Kaynak: araskargo.com.tr