Akbank Arife Tarife nasıl işler?

Bir tarife kapsamında satın aldığınız işlem adetlerini, tarife dönemi boyunca tarife tanımının yapıldığı hesap üzerinden ücretsiz olarak yapmanızı sağlar. Tarife dahilindeki ücretsiz işlem adetleri, tarife ücretlendirme periyodu süresince geçerli olup, bu periyot bitmeden işlemlerin tamamının bitmesi halinde, yapılacak ilk işlem, Bankaca ilan edilmiş standart komisyon tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Kaynak: akbank.com.tr


Akbank Arife Tarife üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?

Tarifenizi kapatmak istiyorsanız, Akbank Direkt İnternet’ten, 444 25 25 Akbank Telefon Şubesi’nden ve tüm Akbank Şubeleri’nden bu işleminizi yapabilirsiniz. Kapatma işlemi sonrasında kalan ücretsiz işlem hakları karşılığı bir tutar müşteriye iade edilmez. Kapatma anında tarife kapsamında müşterinin sahip olduğu kalan işlem adetleri mevcut ise müşteri bu hakkından vezgeçmiş olur. Müşteri tarafından yapılan işlemlerinde, müşteri tarife kapsamındaki tüm haklarından feragat etmiş sayılır.

Kaynak: akbank.com.tr


Akbank Arife Tarife ödemelerimi nasıl yapacağım?

Arife Tarife’ye bir Akbank kredi kartınıza ister bir Akbank vadesiz hesabınıza ödeme talimatı vererek satın alabilirsiniz. Aksi bir talebiniz olmadığı sürece tanımlanmış tarife aynı dönem sürelerinde otomatik olarak yenilenir ve talimat verdiğiniz kanaldan (hesabınız veya kredi kartınız) düzenli olarak tahsil edilir.

Kaynak: akbank.com.tr


Akbank’da birkaç hesabıma birden Arife Tarife tanımlayabilir miyim?

Evet, her vadesiz hesabınıza Arife Tarife tanımlayabilirsiniz. Bir vadesiz hesaba en fazla 2 adet aynı veya farklı aktif Arife Tarife tanımı yapılabilir. Öncelikli olarak ilk tanımlanmış Tarife’nin işlem adetleti kullanılır ve bu adetler bittiğinde ikinci tanımlı Tarife’nin adetleri kullanılmaya başlanır.

Kaynak: akbank.com.tr