Belediye başkanlığı, İl genel meclisi ve Belediye meclisi üyeliği için seçilme şartları nelerdir?

Belediye başkanlığı, İl genel meclisi ve Belediye meclisi üyeliği için seçilme şartları nelerdir?
1 cevap

2972 sayılı Kanunun 9. maddesi hükmüne göre; 2839 sayılı Milletvekili Seçimi Kanununun 11 inci maddesinde belirtilen sakıncaları taşımamak şartıyla, yirmibeş yaşını dolduran her Türk vatandaşı belediye başkanlığına, il genel meclisi ve belediye meclisi üyeliğine seçilebilir. Kaynak: ysk.gov.tr

63