Akbank Direkt İnternet’te toplu EFT işlemlerini nasıl yapacağım?

Para transferleri menüsünün altında bulunan “Toplu EFT” seçeneğini seçerek Başka Banka hesabına para gönderimlerinizde 30 işlemi bir kerede gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır. Kayıtlı Transferlerinizden ve Kayıtlı Gruplarınızdan seçim yaparak hızlıca Toplu EFT yapabilirsiniz.

Kaynak: akbank.com.tr


Enpara Cep Şubesi’nin işlem limitleriyle internet şubesinin işlem limitleri aynı mı?

Hayır. Enpara.com Cep Şubesi’nden bir gün içinde başka hesaplara yapabileceğiniz toplam para transferi limiti 50,000.00 TL iken internet şubesinde bu limit, eğer siz düşürmediyseniz, çok daha yüksektir. Ayrıca Çözüm Merkezi’mizi arayarak internet şubesi günlük işlem limitinizi anlık olarak dilediğiniz tutara kadar yükseltebilirken, Cep Şube günlük işlem limitinizi hiçbir zaman 50,000.00TL’nin üzerine yükseltemezsiniz, ancak dilerseniz düşürebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı, yüksek tutarlı para transferi veya yüksek tutarlı ödeme işlemleriniz için Enpara.com internet şubesini tercih etmenizi, Cep Şube’yi ise daha küçük tutarlı işlemler için kullanmanızı öneririz.

Kaynak: finansbank.enpara.com


Enpara’da SMS’le bilgilendirilmek için neden ücret ödüyorum?

Güvenlik açısından veya yasal düzenlemeler kapsamında gönderdiğimiz tüm SMS bilgilendirmelerimizi ücretsiz olarak yapıyoruz. Ayrıca, bilgilendirme paketlerindeki tüm bilgilendirmeler için de size ücretsiz e-posta alternatifini sunuyoruz. Bu bilgilendirmeleri SMS yoluyla almayı tercih etmeniz durumunda bu tercihiniz bize standart dışı ek bir maliyet yarattığı için, bu maliyeti ücret olarak size yansıtıyoruz.

Ücretler: finansbank.enpara.com/urunler/ucretler.aspx

Kaynak: finansbank.enpara.com


Akbank Telefon Şubesinden yaptığım Havale ve EFT’ler ne zaman karşı tarafa ulaşır?

Akbank Telefon Şubesi ile yapılan havale ve EFT işlemleri aynen İnternet Şubesi’nde olduğu gibi işlem görür. Havale, online bir işlem olduğundan, telefonda işlem tamamlandığı anda transfer tamamlanır. EFT ile yollanan tutar ise, aynı işgünü içinde Bankamız tarafından onay mekanizmasından geçirilip karşı bankaya ulaştırılır. EFT işlemleri ancak 09.00 – 15.30 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Kaynak: akbank.com