Şirketim için nasıl Günlük hesap açabilirim?

Enpara.com Şirketim

Enpara.com Şirketim müşterisi olan tüm firmalar için otomatik olarak bir Günlük hesap açılır. Yani şirketinize bir Günlük hesap açmak için Enpara.com’a başvuru yapmak ve sizi ziyaret edecek müşteri danışmanımızla birlikte müşteri olma işlemlerini tamamlamak dışında yapmanız gereken birşey yok.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com


Şirketim için mutlaka bir Günlük hesap açmak zorunda mıyım? Faiz kazandırmayan normal bir Vadesiz TL hesabı açamaz mıyım?

Enpara.com Şirketim

Enpara.com Şirketim müşterisi olan tüm firmalar için otomatik olarak bir Günlük hesap açılır. Eğer Günlük hesabınızın faiz kazandırmasını istemiyorsanız, bu özelliği internet şubemizin Hesaplar>Günlük hesap detaylar adımından dilediğiniz zaman tek tıkla kapatabilirsiniz. Olur da fikrinizi değiştirip gecelik faiz kazanmaya karar verirseniz yine aynı şekilde bu özelliği açabilirsiniz.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com


Enpara.com Şirketim’de günlük hesabın faiz kazanmak için alt ve üst limitleri nedir? Bu limitleri değiştirebilir miyim?

Enpara.com Şirketim

Günlük hesabın faiz kazanması için alt limit 10,000 TL’dir. Yani hesabın gün sonu bakiyesinin 10,000 TL’yi aşan kısmı her gece, sizin hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan, otomatik olarak faiz kazanır. Faiz kazanmak için bir üst limit bulunmamaktadır. Günlük hesabın alt limiti banka tarafından belirlenir ve her şirket için aynıdır, değiştirilemez. Günlük hesabın alt limitinin değişmesi durumunda size öncesinde mutlaka haber veririz.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com


Enpara.com Şirketim’de günlük hesap hangi şartlar altından nasıl faiz kazandırır?

Enpara.com Şirketim

Günlük hesap, hesabın gün sonu bakiyesinin 10.000 TL’yi aşması durumunda, 10.000 TL’yi aşan kısmı için faiz kazandırır. Örneğin, diyelim ki gün sonunda hesapta 25.000 TL para var. Bu tutarın 15.000 TL’si o gece faiz kazanır ve kazandığınız faiz ertesi sabah hesabınıza yansır.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com


Enpara.com Şirketim günlük hesap nedir? Nasıl çalışır?

Enpara.com Şirketim

Günlük hesap, adı üzerinde, şirketinizin tüm günlük bankacılık ihtiyaçları için kullanabileceğiniz bir hesaptır. Şirketinizin Türk Lirası cinsinden tüm para transferlerini ve ödemelerini bu hesaptan yapabilir, gelen ödemelerini bu hesaba kabul edebilirsiniz. Şirketinizin banka kartı olan Encard Şirketim de bu hesaba bağlı olarak çalışır, yani bu hesaptan şirket alışverişlerinizi gerçekleştirebilir, ATM’ler aracılığıyla bu hesaptan para çekip yatırabilirsiniz.

‘Bunda ne var ki, bildiğimiz banka hesabı bu’ dediğinizi duyar gibiyiz. Evet haklısınız. Asıl önemli kısmı şimdi geliyor: Bu hesabın bakiyesinin 10.000 TL’yi aşan kısmı her gece, sizin hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan, otomatik olarak faiz kazanır. Örneğin, diyelim ki gün sonunda hesapta 25.000 TL para var. Bu tutarın 15.000 TL’si o gece faiz kazanır ve kazandığınız faiz ertesi sabah hesabınıza yansır. Yeni şirketinizin boşta duran parası her gece büyür, üstelik piyasa ortalamalarının üzerinde bir faiz oranıyla. Ayrıca, şirket çalışanlarınızın maaş ödemelerini de Enpara.com Şirketim aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda, Günlük hesabınız ilan ettiğimiz faiz oranına ek yıllık +%1 faiz daha kazanır.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com


Enpara.com Şirketim’de kısıtlı bir kullanıcının başlattığı bir işlem yetkili bir kullanıcının onayına düştüğünde yetkili kullanıcı bundan nasıl haberdar olur? İşlemi nasıl onaylayabilir veya reddedebilir?

Enpara.com Şirketim

Kısıtlı bir kullanıcının günlük işlem limitini veya yetkilerini aşan tüm işlemleri şirketin yetkili kullanıcısının onayına düşer. Bu durumda yetkili kullanıcı SMS ve e-posta yoluyla ücretsiz olarak bilgilendirilir ve ardından Enpara.com Şirketim İnternet Şubesi veya Cep Şubesi’ne giriş yaparak Onay İşlemleri adımından işleme onay verebilir ya da işlemi reddedebilir. Şirkette birden fazla Enpara.com Şirketim yetkili kullanıcısı olması durumunda bilgilendirme tüm yetkili kullanıcılara aynı anda yapılır ve ilk verilen onay veya reddin ardından işlem gerçekleşir veya iptal edilir.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com


Şirketimin Enpara.com hesaplarına ulaşma ve işlem yapma yetkisine sahip bir ortağı, çalışanı veya hizmet sağlayıcısı şirketten ayrıldı. Ne yapmalıyım?

Enpara.com Şirketim

Eğer şirketten ayrılan kişi Enpara.com Şirketim’de kısıtlı yetkilere sahip bir kullanıcı ise, şirketin tam yetkili bir kullanıcısının internet şubesine giriş yaparak sol alttaki Ayarlar>Firma>Kullanıcı adımından ilgili kullanıcıyı seçip silmesi yeterli.

Eğer şirketten ayrılan kişi Enpara.com Şirketim’de yetkili bir kullanıcı ise, varsa başka bir yetkili kullanıcının ya da yoksa bir şirket ortağının 0850 222 36 63 numaralı Çözüm Merkezi’mizi arayarak bu durumu bize iletmesi ve şirketin bu durumu yansıtan yeni imza sirkülerini sirketim@enpara.com adresine e-posta yoluyla göndermesi gerekir.

Kaynak: qnbfinansbank.enpara.com