Gezinti.com sistemi nasıl işliyor?

Bir müşteriyi internet üzerindeki milyonlarca diğer müşteriden ayırabilmek için, sisteme katılmayı seçen müşterilerin Gezinti’ye onay verdiği desteklenen internet tarayıcısına rastgele 24 haneli bir numara (RND – Random – Rastgele Sayı Üreteci) atanır. Tüketicinin Gezinti’ye onay verdiği tarayıcı dışında kullanıcı profilinde bulunan diğer tarayıcılarda da Gezinti’den faydalanabilmesi için aynı numara üzerinden flash çerez ataması yapar. Dolayısıyla Gezinti bir kez onaylandıktan sonra aynı kullanıcı profili dahilindeki tüm desteklenen tarayıcılarda aktif hale gelir.

Bu numara tamamen anonimdir. Hiçbir şekilde kişi olarak müşteri ile ilişkilendirilemez, müşterinin kimliği asla bilinmez, saklanmaz ya da kimseye açıklanmaz.

Gezinti kapsamında işlenen bilgiler kullanıcıyı tamamen anonim kılmak üzere oluşturulan 24 haneli bir numara (RND -Random – Rastgele Sayı Üreteci), ziyaret edilen sitelere ilişkin RND’nin eşleştirildiği önceden tanımlı ilgi alanı kategori bilgileri ile söz konusu eşleşmenin gerçekleştiği zamanı işaretleyen zaman damgası(time stamp) bilgisidir. SERVİS’i kabul etmeniz durumunda, SERVİS kapsamında işlenen bu 3 (üç) veriye ilave olarak 5651 sayılı kanun ve ilgili mevzuat kapsamında tutulması gereken bilgilerin kaydedilmesini kabul etmiş sayılırsınız.

Yukarıda sayılan veriler GEZİNTİ SERVİSİ’nden faydalanılan sürece işlenir. Gezinti Servisinden kullanıcı ayrıldığında verilerinin işlenmesine son verilir.

Kaynak: gezinti.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir