Akbank Cep Para Gönder ile hesaba yapılan gönderimlerde alıcıya ait hesap bulunamazsa ne olur?

İnternet Şubesi’nden yapacağınız seçimle alıcıya ait hesap bulunamadığı durumda tutarın ATM’ye gönderilmesini isteyebilirsiniz. Gönderilen tutar, alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse ya da 3 kez üst üste yanlış tutar veya referans numarası girilerek çekilmeye çalışılırsa, tutar işlem ücreti ile birlikte hesabınıza iade edilecektir.

Kaynak: akbank.com.tr

Enpara Cep Şubesi’nin işlem limitleriyle internet şubesinin işlem limitleri aynı mı?

Hayır. Enpara.com Cep Şubesi’nden bir gün içinde başka hesaplara yapabileceğiniz toplam para transferi limiti 50,000.00 TL iken internet şubesinde bu limit, eğer siz düşürmediyseniz, çok daha yüksektir. Ayrıca Çözüm Merkezi’mizi arayarak internet şubesi günlük işlem limitinizi anlık olarak dilediğiniz tutara kadar yükseltebilirken, Cep Şube günlük işlem limitinizi hiçbir zaman 50,000.00TL’nin üzerine yükseltemezsiniz, ancak dilerseniz düşürebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı, yüksek tutarlı para transferi veya yüksek tutarlı ödeme işlemleriniz için Enpara.com internet şubesini tercih etmenizi, Cep Şube’yi ise daha küçük tutarlı işlemler için kullanmanızı öneririz.

Kaynak: finansbank.enpara.com