Akbank Cep Para Gönder ile hesaba yapılan gönderimlerde alıcıya ait hesap bulunamazsa ne olur?

İnternet Şubesi’nden yapacağınız seçimle alıcıya ait hesap bulunamadığı durumda tutarın ATM’ye gönderilmesini isteyebilirsiniz. Gönderilen tutar, alıcı tarafından 24 saat içinde çekilmezse ya da 3 kez üst üste yanlış tutar veya referans numarası girilerek çekilmeye çalışılırsa, tutar işlem ücreti ile birlikte hesabınıza iade edilecektir.

Kaynak: akbank.com.tr


Akbank Direkt İnternet’te Toplu Havale işlemlerini nasıl yapacağım?

Para transferleri menüsünün altında bulunan “Toplu Havale” seçeneğini seçerek Akbank hesabına para gönderimlerinizde 30 işlemi bir kerede gerçekleştirme imkanınız bulunmaktadır. Kayıtlı Transferlerinizden ve Kayıtlı Gruplarınızdan seçim yaparak hızlı Toplu Havale yapabilirsiniz.

Kaynak: akbank.com.tr


Enpara Cep Şubesi’nin işlem limitleriyle internet şubesinin işlem limitleri aynı mı?

Hayır. Enpara.com Cep Şubesi’nden bir gün içinde başka hesaplara yapabileceğiniz toplam para transferi limiti 50,000.00 TL iken internet şubesinde bu limit, eğer siz düşürmediyseniz, çok daha yüksektir. Ayrıca Çözüm Merkezi’mizi arayarak internet şubesi günlük işlem limitinizi anlık olarak dilediğiniz tutara kadar yükseltebilirken, Cep Şube günlük işlem limitinizi hiçbir zaman 50,000.00TL’nin üzerine yükseltemezsiniz, ancak dilerseniz düşürebilirsiniz.

Tüm bu sebeplerden dolayı, yüksek tutarlı para transferi veya yüksek tutarlı ödeme işlemleriniz için Enpara.com internet şubesini tercih etmenizi, Cep Şube’yi ise daha küçük tutarlı işlemler için kullanmanızı öneririz.

Kaynak: finansbank.enpara.com


Akbank Telefon Şubesinden yaptığım Havale ve EFT’ler ne zaman karşı tarafa ulaşır?

Akbank Telefon Şubesi ile yapılan havale ve EFT işlemleri aynen İnternet Şubesi’nde olduğu gibi işlem görür. Havale, online bir işlem olduğundan, telefonda işlem tamamlandığı anda transfer tamamlanır. EFT ile yollanan tutar ise, aynı işgünü içinde Bankamız tarafından onay mekanizmasından geçirilip karşı bankaya ulaştırılır. EFT işlemleri ancak 09.00 – 15.30 saatleri arasında yapılabilmektedir.

Kaynak: akbank.com